Bugun...


Mesut KARAYİĞİT


facebook-paylasSELAM SANA ÇOCUK
Tarih: 11-02-2016 17:19:00 Güncelleme: 11-02-2016 17:19:00


            Selam sana çocuk..

Selam olsun sizlere, selam olsun başka çocuklar gülsün diye kendi çocuklarını yetim bırakan yiğitlere, selam olsun kocaman yürekli babasız kalan minik bedenlere ..

            Her geçen gün şehitlik mertebesi için can veriyoruz. Hep de arkada tabuta sarılıp küçücük hiçbir şeyin farkında olmayan minicik bedenler görüyoruz. Seni anlıyorum çocuk.

            Ben de bilirim çocuk. Bilirim ki bu dünyadaki en büyük servetinin baban olduğunu. Bilirim güvendiğin tek dağ, gördüğün tek şefkatin sahibinin baba olduğunu. Daha neler neler bilirim de söyleyemem be çocuk. Üzülme çocuk biz yetimliği daha doğmadan 6 ay önce yetim kalan alemlere rahmet peygamberden öğrendik. Sen üzülme.

             Bilirim o tabutta BABAN GİDERSE başı dumanlı dağın gider, atan gider, sırtın gider. İki kapılı bu handa menziler erişen yolun gider. BABAN GİDERSE darda yetişen elin gider, aklın gider, canın gider, şu dağlanmış yüreğinde çocuk kalan yanın gider. BABAN GİDERSE öpülecek elin gider. Ve çok sevdiğin şekerli bayramların gider.

              Sakın ha üzülme a çocuk. Baba kelimesinden nefret etsen de kulağında baba kelimesinin çınlamaları olsa da sakın boynunu bükme. Bilesin ki bayramlarda öpeceğin bir mezar taşı , koklayacağın kara toprak ve bağrına basacağın boynu bükük bir annen kalacak geriye. Aman ha çocuk sakın babanı üzme. Bilirim ki kokusuna doyamadın, bilirim ki ona kızgınsın gittin diye ama sakın ona kızma çocuk. Nerden bilebilirdiki burnunda tüten evladını bugün sonkez görebileceğini ve nerden bilebilirdin ki sen onun arkasından son kez kapıyı örteceğini. Seni bilirim ve anlarım çocuk.

              Alnından öper ve selamlarım seni çocuk.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İLKÜVEZ'DE AKŞAM
  İLKÜVEZ'DE AKŞAM
 • İLKÜVEZ DOĞA MANZARALARI
  İLKÜVEZ DOĞA MANZARALARI
 • İLKÜVEZ'DEN KAR MANZARALARI
  İLKÜVEZ'DEN KAR MANZARALARI
 • İLKÜVEZ RESİMLERİ
  İLKÜVEZ RESİMLERİ
 1. İLKÜVEZ'DE AKŞAM
 2. İLKÜVEZ DOĞA MANZARALARI
 3. İLKÜVEZ'DEN KAR MANZARALARI
 4. İLKÜVEZ RESİMLERİ
FOTO GALERİ
YUKARI